29 Mayıs 2013

Ne istiyorsunuz lan İstanbul'dan?Beşiktaş'ta bulunan Kadıköy İskelesi'ni otele sat ve vatandaşa kapat, gezi parkının ağaçlarını kes, Emek'i AVM yap... Ne istiyorsunuz lan İstanbul'dan?


Tarihe not düşün! Ülkenin birçok yönden merkezi olan şehrin en merkezi yerinde dün ağaçlar kesilmesin diye insanlar aynı ülkenin polisi tarafından biber gazı yedi.

Tarihe not düşünün! Dün ilk kez bir Milletvekili dokunulmazlığını kendilerini temsil etmesi için oy veren vatandaşları için kullandı. Diğer çok muhalif parti başkanları ve birçok oy almış vekilleri olay yerinde yoktu. "Nasıl oy alacağız lan biz bu halktan?" sorusunun cevabını "nah alırız!" şeklinde çoktan kabullenmiş olacaklar ki böyle güzel açılan ortaları gol yapamama beceriksizliği ancak bu şekilde açıklanırdı.

Halkın hassasiyetine teşekkürlerden bir çelenk! Gezi Parkı bizim diyerek, olay yerine çadır kurup nöbete başlayarak, biber gazı sıkılırken hanımefendiliğini bozmayıp kılını bile kıpırdatmayarak savundu ve söktürtmedi o ağaçları!

Biz düzenlemeleri (yasakları) kimi bazı Avrupa ülkelerini örnek alarak yapıyoruz derken bazı büyüklerimiz, keşke siz de konuşma üslubu konusunda o kimi bazı Avrupa ülkelerini örnek alsaydınız da, kafası kıyak, iki ayyaş gibi betimlemeler yapılamayacağını öğrenseydiniz diyebilseydik. Tabii bunu diyebilmek için de  yine o kimi bazı avrupa ülkelerinin demokrasi – özgürlük kavramlarının da bizde olması gerekiyordu değil mi?

Ülkenin sanatçıları yaz turnesine mi çıktılar? Doğan Duru, Güneş Duru, Harun Tekin, Aylin Aslım, Ahmet Mümtaz Taylan gibi kimi yürekli kişiler enayi mi ki her olayda o'rda oluyorlar? Bir salak onlar mı kaldı? Pop müziğin starları ya da genç kızların sevgilisi yarı arabesk yarı rocker ağbileri n'erdeler?
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder